KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14103142

nr 1410 3142

Lennart Nyblom

(1872-1947), Sverige

Oljemålning, Stockholms slott från Strömparterren .Signerad L Nyblom -29. Olja på pannå, 55x45, yttermått inklusive ram: 72x61 cm

Lennart Nyblom, svensk målare född 1872, död 1947.

Utrop:

800 kr

Såld:

7.200 kr

måndag 9 augusti 2021
kl 19:17:37

Lennart Nyblom

Läs mer om Lennart Nyblom